Vylepšené IRC!

Tak ako zvyčajne, tak aj dnes vám prinášam ďalšiu zmenu, tentoraz z prostredia IRC. Prešlo pár zmenami, ktoré si určite musíte vyskúšať!

Zobrazenie

Tentoraz sa vám pri prihlásení do IRC nezobrazí chat priamo v okne, do ktorého ste sa prihlasovali, ale priamo vám vyskočí nové okno prehliadača.

Odteraz vám po prihlásení vyskočí nové okno

3D prostredie

Pridal som aj možnosť poprechádzať sa po lobby servera priamo v prehliadači v rámci malého zinteraktívnenia stránky. Použil som 3D engine od Nurgak-a, ktorý som mierne upravil, aby vyhovoval návštevníkom IRC 🙂

Jednoduché 3D prostredie, ktoré vám predstavuje IRC

Chat

Čo sa týka chatu v IRC, snažil som sa ho najviac (ako aj celé IRC) priblížiť k výzoru minecaftu. Po stlačení klávesy „T“ sa vám otvorí chat, do ktorého potom môžete prispievať svojimi komentármi, alebo sa len pozrieť na jeho históriu. Keď máte zapnutý chat a chcete sa dostať preč, takisto, ako v hre stlačte „Esc“ na klávesnici. Keď niekto napíše správu a nemáte zapnutú históriu, po desiatich sekundách automaticky táto správa zmizne. Oproti starému IRC uvidíte, keď niekto príde na server, odíde alebo zomrie.

Nový chat v IRC

Game menu

Po stlačení klávesy „Esc“ sa vám zobrazí game menu. Ponúka pár základných nastavení, ako je FOV (a.k.a. focal length), render distance, HUD (s ním vidíte svoju xyz pozíciu a ďalšie zaujímavé veci), performance graph (alebo ináč nazývaný merateľ FPS, čiže graf, ktorý vám aj okrem FPS zobrazuje aj vaše priemerné FPS), stroked (pokiaľ máte zapnuté textúry na blokoch, ich „olemovanie“ čiernými čiarami si môžete vypnúť), zapnutie/vypnutie mapy a možnosť si zapnúť/vypnúť textúry na blokoch.

Game menu v IRC

Zoznam hráčov

Tu si myslím, ani nemám čo povedať, len to, že sa zoznam hráčov objaví takisto ako v mc po stlačení klávesy TAB.

Zoznám hráčov pripojených na MineZ serveri

Záver

Na tento update som sa osobne veľmi tešil, celkovo som na ňom pracoval asi 2 týždne. Čo nám nabudúce ukáže PD? 🙂

PDKnight

Autor: PDKnight

Som prevažne webový programátor so záľubou pomáhať skvelým serverom ako je tento. Vo webovom prostredí programujem v jazykoch ako HTML, CSS, JS, CoffeeScript, PHP, SQL, Jade, Sass, Scss, Less alebo Blade. Píšem pluginy, ktoré vešiam na dev.bukkit.org ( https://dev.bukkit.org/profiles/PDKnight/ ). Motto: Ak sa chceš dostať k najjednoduchšej ceste k cieľu, daj mu ju urobiť lenivcovi.

Pridaj komentár